Гаманець українця: вранці — гроші, увечері — аванс

Вельми і вельми, на наш погляд, цікаву послугу пропонують нині багато комерційних банків своїм клієнтам. Називається вона «депозити з авансовою виплатою відсотків».

Іншими словами, дохід по такому розміщенню вашого капіталу  виходить практично відразу після оформлення відповідних документів, а після закінчення терміну внеску отримуєте його суму назад. До речі, деякі банки виплачують при розміщенні внеску лише частину доходу (близько 60-70 відсотків), а залишок — після закінчення терміну депозиту. Погодьтесь, непоганий спосіб якщо не відбити, то хоч би пом’якшити інфляційні атаки.

Дійсно, прогноз інфляції на найближчі півроку в 15 відсотків покрити банківською ставкою неможливо: ставки по авансових внесках зазвичай навіть нижче, ніж по стандартних термінових внесках з виплатою відсотків щомісячно або в кінці терміну (у гривні 12-14 відсотків по авансовому внеску проти 15-18 відсотків по внеску з виплатою відсотків в кінці терміну, в доларах — 9-11 відсотків проти 12-13, в євро — 8-10 відсотків проти 11-12).        Враховуючи таку істотну різницю в ставках, розраховувати на активну боротьбу з інфляцією за допомогою авансового депозиту, щонайменше, наївно.     Але все-таки…

Перш за все, вкладаючи гроші на авансовий депозит, ви повинні чітко розуміти, для реалізації яких задумок вам потрібні отримані гроші. Зберегти в схованці (панчосі)? Знову вкласти? Тупо витратити? Перший варіант свідомо збитковий (звичайно, з урахуванням інфляції) і фактично рівносильний вибору депозиту з виплатою відсотків в кінці терміну, але з нижчою ставкою. Знову вкладати отримані відсотки на депозит також безглуздо і збитково — якщо ви хочете вкласти гроші, то чому не вклали на звичайний депозит з вищою ставкою?

Виходить, що найкращий варіант — «тупо витратити». Адже чогось ви захотіли отримати небагато грошей відразу при розміщенні внеску… Більш того, цей варіант ще і найвигідніший з погляду інфляції. Вигода виходить від того, що сьогодні за рахунок отриманого доходу ви можете купити товари, які через півроку коштуватимуть на 10-15 відсотків дорожче, і від інфляції фактично постраждає тільки сума вашого внеску. Як показали наші розрахунки, якщо «прогуляти» гривневий авансовий депозит (перевести гроші в товари за актуальними цінами на момент вкладення і закінчення терміну внеску), то, не дивлячись на нижчу ставку, інфляційні втрати від авансового внеску будуть всього на один відсоток більше втрат від звичайного депозиту.

Тобто авансовий депозит підходить тим, хто хоче зберегти свої гроші, а не прагне заробити за всяку ціну. Саме тому такі депозити по ідеї повинні мати попит у тих українців, хто звик зберігати гроші «в тумбочці», але на час дачно-відпускного періоду боїться залишати заощадження в будинку без нагляду. Отриманий авансом дохід можна  з максимальною користю витратити або на поточні потреби, або на літній відпочинок.

Джерело:  e-news.com.uaДобавить комментарий